NEWSLETTER

Chcesz być informowany o naszych imprezach? Dodaj swój email.

IMPREZY

ZOBACZ, CO DZIało SIĘ W PIJALNI

Debiutancka płyta Kwartetu Galicyjskiego Folkomania to synteza małopolskiego folkloru i muzyki klasycznej w nowoczesnym wydaniu, inspirowana najpiękniejszymi melodiami mieszkańców Pogórza, Lachów Sądeckich, Górali i Krakowiaków.

Płyta Kwartetu to podróż, podczas której starsze i młodsze pokolenie trzyma się za ręce, czego efektem są poruszające historie, pełne ekspresji, żywiołowości i refleksji, przedstawione za pomocą dźwięków.


Kwartet Galicyjski w składzie:

Joanna Kiełbasa - skrzypce
Martyna Bulzak - skrzypce
Ewa Borcz - altówka
Gabriela Szczepaniak - wiolonczela

Prowadzenie koncertu: Tomasz Bulzak

Najpiękniejsze pieśni, arie, duety miłosne największych kompozytorów operetkowych i musicali świata w tym E. Kalman, F. Lehar, J.Strauss, K. Zeller czy F. Loeve. Jednym słowem "usta milczą dusza śpiewa" :) Z radością zapraszamy Państwa na ponad godzinny program, podczas którego artyści poprzez śpiew, taniec i anegdotę sprawią, że ta muzyka stanie sie terapią dla duszy. Na scenie zobaczymy: Bogusławę Matys - sopran, Huberta Świecę - tenor oraz Marka Serwetę na fortepianie.

Bilety do nabycia w Pijalni w cenie 20zł.

Czy wiesz co to DKMS? Czy wiesz co to WBCD? Czy wiesz, że co 35 sekund ktoś na świecie dostaje najmniej przyjazną diagnozę dotyczącą jego zdrowia? To może być każdy z nas a nie każdy wie, że są wśród nas ludzie, miejsca, instytucje, które edukują, wspierają, leczą i przeprowadzają nas przez szereg procesów związanych z problemami nowotworowymi. Nie bądźmy obojętni wobec innych, nie lekceważmy najmniejszych symptomów jakie nie raz dają nasze organizmy! Zmobilizujmy się i zostawmy swój znak!!! Z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi spotykamy się by porozmawiać, doinformować siebie i innych, wesprzeć tych, który nas potrzebują a może nawet zarejestrować się w bazie Dawców Szpiku (rejestracja możliwa na miejscu w dniu wydarzenia). Przyjdź w niedzielę do Pijalni Artystycznej - niczym niezobowiązujące spotkanie może wiele zmienić :) Czekamy na stanowisku na tarasie a w razie niepogody zapraszamy na scenę na sali.

Wstęp jest bezpłatny - do zgarnięcia materiały informacyjne i gadżety promujące akcję ;)

Akcja organizowana jest przez DKMS oraz emovere Magdalena Żuber. 

Zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie z Jackiem Pikułą i Adrianem Marczykiem. W programie wieczoru usłyszymy utwory napisane podczas 7 letniej wędrówki i te spotkane w drodze. Ballady Edwarda Stachury, Marcina Różyckiego, Leonarda Cohena oraz własne. Podczas koncertu możliwość nabycia płyty i książki.

Bilety do nabycia w Pijalni w cenie 15zł.

Najpiękniejsze pieśni, arie, duety miłosne największych kompozytorów operetkowych i musicali świata w tym E. Kalman, F. Lehar, J.Strauss, K. Zeller czy F. Loeve. Jednym słowem "usta milczą dusza śpiewa" :) Zapraszamy Państwa na ponad godzinny program, podczas którego artyści poprzez śpiew, taniec i anegdotę sprawią, że ta muzyka stanie sie terapią dla duszy. Na scenie zobaczymy: Bogusławę Matys - sopran, Huberta Świecę - tenor oraz Marka Serwetę na fortepianie.

Bilety do nabycia w Pijalni w cenie 20zł.

Zapraszamy wszystkich miłośników piosenki francuskiej w polskim przekładzie. Repertuar Edith Piaf zaśpiewa dla nas po raz kolejny wspaniała Dorota Iwona Helbin.

Bilety w cenie 30zł są dostępne w Pijalni.

Możliwa wcześniejsza rezerwacja miejsc telefonicznie, mailowo, przez facebook.

Pierwszy kwietniowy występ zaowocował kolejnym spotkaniem :)

Najpiękniejsze pieśni, arie, duety miłosne największych kompozytorów operetkowych i musicali świata w tym E. Kalman, F. Lehar, J.Strauss, K. Zeller czy F. Loeve. Jednym słowem "usta milczą dusza śpiewa" :) Z radością zapraszamy Państwa na ponad godzinny program, podczas którego artyści poprzez śpiew, taniec i anegdotę sprawią, że ta muzyka stanie sie terapią dla duszy. Na scenie zobaczymy: Bogusławę Matys - sopran, Huberta Świecę - tenor oraz Marka Serwetę na fortepianie.

Bilety do nabycia w Pijalni w cenie 20zł.

"Jacek Mazanec - sądeczanin z urodzenia i zamiłowania.
Bywał i jest: dziennikarzem, tekściarzem, wykładowcą akademickim, twórcą kabaretowym, literatem, poetą. Podobno nie maluje. Kręcił się po świecie i najbliższej okolicy. Dyrektorował zawodowemu teatrowi, reżyserował spektakle dla dorosłych i dla dzieci. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych to autor i wykonawca kabaretu „Za”. Występował w całej Polsce." 
Zapraszamy miłośników poezji i muzyki na wyjątkowe spotkanie z niebanalnym człowiekiem. Podczas występu zaprezentowana zostanie najświeższa twórczość Pana Jacka, będzie można porozmawiać z Artystą i przyjrzeć się jego pracy twórczej. 
Dla nas jest to spotkanie po latach - Pan Jacek był jedną z pierwszych osób jakie prezentowały się na naszej scenie tuż po otwarciu Pijalni Artystycznej :) Cieszymy się i zachęcamy gorąco do uczestniczenia w wydarzeniu. Bilety to koszt 15zł - dla pierwszych 30 osób najnowsza płyta gratis!

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że trwa u nas kolejna wystawa poświęcona osobie Danuty Szaflarskiej. Jej promienna twarz i serdeczny uśmiech skłaniają do refleksji nad radością życia, które tak bardzo ceniła. Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która trwać będzie w Pijalni Artystycznej do 04.04.2018r. 

Z okazji tych radosnych Świąt Bożego Narodzenia składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: ciepła i pogody ducha, czasu z najbliższymi i czasu dla siebie. Może nawet będą to białe Święta jak Dziadek Mróz będzie hojny :) W Wigilję przypada ten jedyny dzień w roku, kiedy mamy nieczynne. Jesteśmy ze swoimi rodzinami :) Za to 25 i 26 grudnia zapraszamy od godziny 11:00 do ostatniego gościa. We środę 27.12.2017 od godziny 17:00 będziemy rodzinnie kolędować - kto chciałby się dołączyć przez sam udział, śpiew lub granie jest bardzo mile widziany!!! Wstęp jest oczywiście bezpłatny.